Parkur

Sizi denizden gökyüzüne götüren tek bir yarış vardır!

Beach_Lukas_18

Plaj Yarışı

26 Eylül 2018 Çarşamba – Başlangıç 09:00

Sea to Sky, Kemer Otellerinin önündeki sahil şeridinde düzenlenecek, toplu start verilerek motorkros benzeri bir yarış olan 15 dakikalık “Plaj Yarışı” ile başlıyor. Parkurda çok fazla kum, doğal atlayışlar ve kıyıda tam gaz gitmenize izin veren uzun bir düzlük var! “Plaj Yarışı”nın sonucu Kemer’in çevresindeki ormanlıklarda ki “Orman Yarışı”nın başlangıç sırasını belirleyecek.

Orman Yarışı

27 Eylül 2018 Perşembe – Başlangıç 09:00

Sürücüleri rüya gibi, ama kesinlikle yorucu bir ikinci yarış günü bekliyor. Orman Yarışı’nda ne ararsanız var: Dağlarda hızlı çakıllı yollar, ormanlardaki dik çıkış ve iniş kısımları ve yavaş tek patikalar. Orman Yarışı’nın sonuçları Canyon Yarışı’nın başlangıç sıralarını belirleyecek.

Kanyon Yarışı
28 Eylül 2018 Cuma – Başlangıç 09:00
Yarışmacıları efsane bir kanyon günü bekliyor. Kuzdere Kanyonundan başlayacak yarışta sporcular dere yatakları, zorlu patikaları geçerek Göynük Kanyonundaki finiş çizgisine ulaşmaya çalışacaklar.
Kanyon Yarışı’nın sonuçları Sea to Sky’ın ana yarışı olan Olympos Dağ Yarışı’nın başlangıç sıralarını belirleyecek.

Olympos Dağı Yarışı
29 Eylül 2018 Cumartesi – Başlangıç 09:00

Ve şimdi beyler, gerçek anlamda benzersiz “Olympos Dağı Yarışı” için motorlarınızı çalıştırma zamanı geldi. Başka hiçbir arazi yarışı size bu kadar güzel bir manzarada bu kadar çeşitli, hepsi birbirinden çarpıcı ve zorlu parkurlar vermiyor. Olympos Dağı Yarışı sizi plajdan alıp ormandan geçirecek ve Olympos dağının ta zirvesine kadar (Tahtalı 2.365 m) çıkaracak. Dağın zirvesindeki bitiş çizgisine ulaşmak için 7 saatiniz olacak.

Yarış parkuru plajda başladıktan sonra 1 kilometre boyunca geniş, kuru bir nehir yatağından devam ediyor. Başlangıcı hızlı ve kolay olan bu kısımdan sonra orman patikalarını içeren yaklaşık 40 kilometrelik bir kısım takip ediyor. Bu kısımda da irtifa arttıkça parkur zorlaşıyor. Yani Sea to Sky Bronz, Gümüş ya da Altın Madalyanızı bileğinizin hakkıyla kazanmanız gerekiyor! Yaklaşık 1700 metre yükseklikte ağaç çizgisini geride bıraktıktan sonra uluslararası arenanın en iyi sürücüleri bile sınırlarıyla yüzleşecekler – ama yine de kayalık bölümlerin büyük bir çoğunluğu sürülebilir olacak. Dağın zirvesindeki bitiş çizgisinde kahramanları karşılamak isteyenler için de oraya ulaşmanın kolay bir yolu var: Teleferik. Ayrıca yarışı tamamlayanlar da aşağıya bu yolla inecekler.

Organizatörler yarışa katılanların en fazla %30’unun bitirmesini bekliyor. Maksimum 7 saat sürüş süresi içinde bitirenler bir Sea to Sky Altın madalyası ile ödüllendirilecek.

Cumartesi akşamı binici plaj partisinde Yaklaşık 1.700 metre yükseklikteki ağaç hattına kadar gelebilen yarışçılara bir Gümüş madalya, nehir kısmını aşıp ormanlık alanı tamamlayıp ikinci nehir kısmına gelebilen yarışçılara da Bronz madalya verilecek.

Ödül töreni ve plaj partisi! Gelin ve Ekstrem Enduro sürücülerinin nasıl çılgınca eğlendiğini görün!